Autumn Leaves 10km Run

Overall Finish List

October 30, 2010


Results By Race|Northwest - www.racenorthwest.com

Place*

Name City

Bib No

Age

Gender

Age Group

Time

Pace

1

Brian Bernier McMinnville OR

375

27

M

1/0 25-29

36:16.8

5:51/M

2

Mark Rich Beavercreek OR

395

47

M

1/0 45-49

37:17.8

6:01/M

3

Thomas Kehoe Boulder CO

248

48

M

2/0 45-49

38:00.5

6:08/M

4

Alan Ryan Laupahoehoe HI

397

40

M

1/0 40-44

38:14.3

6:10/M

5

Steve Steiner Hillsboro OR

349

36

M

1/0 35-39

39:09.7

6:19/M

6

Eric Holstrom Sherwood OR

317

51

M

1/0 50-54

39:55.2

6:26/M

7

Brad Pinkstaff Rainier OR

332

56

M

1/0 55-59

40:27.8

6:31/M

8

Phil Crock Salem OR

301

40

M

2/0 40-44

41:30.1

6:42/M

9

Pete Danko Portland OR

302

47

M

3/0 45-49

41:48.9

6:45/M

10

Ryan Miller Aurora OR

394

25

M

2/0 25-29

42:35.1

6:52/M

11

Shawn Jung Salem OR

264

20

M

1/0 20-24

42:52.0

6:55/M

12

Michael Gonzalez Wilsonville OR

229

17

M

1/0 15-19

43:07.5

6:57/M

13

David Harding Lake Oswego OR

314

50

M

2/0 50-54

43:14.9

6:58/M

14

Clark Deichler Portland OR

247

41

M

3/0 40-44

43:31.7

7:01/M

15

Patrick Kirk Portland OR

203

44

M

4/0 40-44

44:05.5

7:07/M

16

Brian Cooper Forest Grove OR

283

52

M

3/0 50-54

44:41.8

7:12/M

17

Marc Brewer Portland OR

210

56

M

2/0 55-59

45:45.7

7:23/M

18

Daniel Miller Vancouver WA

251

49

M

4/0 45-49

46:21.2

7:29/M

19

Bernie Blazek Jr. Aloha OR

371

65

M

1/0 65-69

46:26.1

7:29/M

20

James Marshall Portland OR

172

64

M

1/0 60-64

46:48.0

7:33/M

21

Philip Rossi Lake Oswego OR

341

62

M

2/0 60-64

48:02.5

7:45/M

22

Matt Kosderka Wilsonville OR

359

34

M

1/0 30-34

49:01.1

7:54/M

23

Chase Lio Wilsonville OR

225

17

M

2/0 15-19

49:05.6

7:55/M

24

Aron Homberg Portland OR

374

44

M

5/0 40-44

49:12.3

7:56/M

25

Kevin McGuire West Linn OR

238

16

M

3/0 15-19

49:18.6

7:57/M

26

Briar Hetland Wilsonville OR

240

17

M

4/0 15-19

49:18.8

7:57/M

27

Dionne Allison Tigard OR

232

37

M

2/0 35-39

50:19.2

8:07/M

28

David Gardner Beaverton OR

304

48

M

5/0 45-49

50:24.2

8:08/M

29

Roy Glass Portland OR

311

55

M

3/0 55-59

51:07.5

8:15/M

30

George Watson Lake Oswego OR

294

52

M

4/0 50-54

51:10.5

8:15/M

31

Kyle Austin Wilsonville OR

245

16

M

5/0 15-19

51:25.0

8:18/M

32

Roger McKay jr Albany OR

230

51

M

5/0 50-54

53:22.3

8:36/M

33

Tanner Antonson Wilsonville OR

228

17

M

6/0 15-19

53:28.2

8:37/M

34

Tom Hayes Gresham OR

400

50

M

6/0 50-54

54:12.3

8:45/M

35

Ian Coyer Wilsonville OR

236

16

M

7/0 15-19

54:28.4

8:47/M

36

Mike Brennan Boring OR

360

53

M

7/0 50-54

55:27.4

8:57/M

37

Dan Taylor Eagle Creek OR

249

54

M

8/0 50-54

55:36.9

8:58/M

38

George Opsahl Lake Oswego OR

233

68

M

2/0 65-69

56:37.8

9:08/M

39

Ian Tydeman Lake Oswego OR

373

31

M

2/0 30-34

56:49.8

9:10/M

40

Abe Orton Gervais OR

207

29

M

3/0 25-29

57:19.5

9:15/M

41

Tor Blizard Newberg OR

201

43

M

6/0 40-44

57:19.9

9:15/M

42

Spencer Cumiford Wilsonville OR

241

17

M

8/0 15-19

57:31.1

9:17/M

43

Alan Moreira Portland OR

328

38

M

3/0 35-39

57:56.9

9:21/M

44

Dylan Cheeseman Wilsonville OR

227

18

M

9/0 15-19

58:06.7

9:22/M

45

Michael Moore Forest Grove OR

370

63

M

3/0 60-64

58:12.1

9:23/M

46

Tyler Henderson Sherwood OR

239

15

M

10/0 15-19

58:57.0

9:30/M

47

Donald Jones Woodburn OR

319

50

M

9/0 50-54

59:22.0

9:35/M

48

Matthew Odman Portland OR

382

35

M

4/0 35-39

59:33.8

9:36/M

49

Dusty Davis Chehalis WA

383

55

M

4/0 55-59

59:41.5

9:38/M

50

Daniel Kane Wilsonville OR

222

48

M

6/0 45-49

59:54.6

9:40/M

51

Austin Miller Wilsonville OR

221

14

M

1/0 10-14

1:00:35.7

9:46/M

52

Lee Wriggle North Plains OR

358

40

M

7/0 40-44

1:00:45.2

9:48/M

53

Don Hayes Bend OR

171

52

M

10/0 50-54

1:01:40.2

9:57/M

54

Carter Kane Wilsonville OR

223

15

M

11/0 15-19

1:03:11.0

10:11/M

55

Doug Rasmussen Corvallis OR

289

67

M

3/0 65-69

1:03:25.3

10:14/M

56

Mike Fleming Portland OR

310

38

M

5/0 35-39

1:03:48.0

10:17/M

57

Bill Martin Newberg OR

226

74

M

1/0 70-74

1:04:31.1

10:24/M

58

David Johnston Beaverton OR

386

48

M

7/0 45-49

1:06:57.2

10:48/M

59

Steve McCammon Sherwood OR

293

68

M

4/0 65-69

1:12:16.4

11:39/M

60

Ralph Brown Cornelius OR

276

66

M

5/0 65-69

1:12:18.4

11:40/M

61

Nicolas Inouye Wilsonville OR

263

18

M

12/0 15-19

1:14:21.7

12:00/M

62

Allen Taylor Gervais OR

213

35

M

6/0 35-39

1:14:33.4

12:01/M

63

Ronald Pratt Indianapolis IN

253

43

M

8/0 40-44

1:16:38.1

12:22/M

64

Stephen Robinson Beaverton OR

255

49

M

8/0 45-49

1:19:12.1

12:46/M

65

David Cook Portland OR

282

61

M

4/0 60-64

1:19:13.0

12:47/M

66

Jared Cummings Vancouver WA

290

32

M

3/0 30-34

1:21:15.4

13:06/M

67

Philip Livesley Portland OR

323

68

M

6/0 65-69

1:23:02.9

13:24/M

68

Keven Kochan Oregon City OR

215

49

M

9/0 45-49

1:46:11.8

17:08/M

*Overall place among males only